Majorka poza sezonem, czy warto? - Pojedziemy tam!

wtorek, 10 kwietnia 2018

Majorka poza sezonem, czy warto?

Na fali mojego ostatniego wpisu, w którym polecam podróżować poza sezonem (Podróż poza sezonem? 5 powodów, dla których warto spróbować!) chciałbym wam pokazać jak można wyrwać się z mroźnej Polski na południe Europy. W moim przypadku była to Majorka, położona na Morzu Śródziemnomorskim, największa wyspa Balearów należąca do Hiszpanii. Wyjazd w lutym okazał się strzałem w dziesiątkę. Po 3 godzinach lotu przenieśliśmy się z zaśnieżonej Warszawy do słonecznej Palma de Mallorca.
Majorka poza sezonem

Temperatura w lutym

Średnie temperatury na Majorce w lutym wahają się w okolicach 15 stopni. Nie jest to dużo, ale diametralna zmiana temperatury z polskiej zimy oraz klimat śródziemnomorski robią swoje. Wiosnę poczuliśmy już w pierwszych chwilach po opuszczeniu lotniska. Pamiętajmy, że owe 15 stopni to średnia temperatura - w naszym przypadku przez 4 dni pobytu, temperatura z pewnością nie spadła poniżej tego progu i trzymała się bliżej 20 stopni - brzmi jak idealna pogoda na krótkie wakacje.

Perła Balearów

Największa wyspa archipelagu Balearów, składającego się z ok. 200 wysp. Pełna pięknych krajobrazów, plaż oraz gór, które stały się scenografią dla Hollywoodzkiego hitu z Tomem Hanksem - "Atlas Chmur". Majorka to raj dla kolarzy górskich, których można spotkać na całej wyspie. Choć nie byłem w kontynentalnej części Hiszpanii, podobno stolica tej wyspy - Palma de Mallroca to "mała Barcelona" i faktycznie - urzeka swoją architekturą, typowo hiszpańską - bogatą w wąskie uliczki, domy z drewnianymi okiennicami i wszystko co możemy sobie wyobrazić myśląc o hiszpańskim mieście ;)

Wypożycz auto!

Majorka to wyspa, którą zdecydowanie trzeba zjechać autem. O ile Palma jest uroczym miejscem to najpiękniejsze krajobrazy można znaleźć poza miastem. Poza sezonem jest to bardzo niski koszt, a miejsc jest do odwiedzenia tyle, że spokojnie można poświęcić na to tydzień. 3 godzinna podróż pozwoli nam się dostać na drugi koniec wyspy i otworzy przed nami miejsca, do których trudno dostać się lokalnym transportem. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz